[BDO] Forest Path Wagon, czyli jak zrobić najlepszą bryczkę w grze!

Ostatnio przymierzam się powoli do budowy wagonu z Grány, więc pomyślałam, że zrobię poradnik o tym, jak się do tego zabrać. Informacji zasięgnęłam od specjalistów w fachu jakim jest trading 😛

Posiada on nielimitowany lifespan, czyli nigdy się nie popsuje, w odróżnieniu od innych wagonów. A wygląda tak, jak na zdjęciu powyżej.

 

Wymagania:

 • 37 CP
 • ok 66 mln silvera (opcjonalnie dodatkowe 100 mln na preordery)
 • trochę wolnego czasu na gathering

Czego nam potrzeba:

 • First-Grade Wagon Horse (4) – Kupujemy je u stajennego w Stonetail Horse Ranch za 15 milionów od sztuki. W sumie 60 milionów silvera.
 • Sturdy Loopy Tree Forest Plywood (15) – Wymaga wiedzy Heating: Skilled, więc jeśli nie masz tego certyfikatu, to musisz kupować gotowe przedmioty z Marketplace’a. Wychodzi ok 250k za sztukę, czyli 3,75 mln za całość, craftując samemu na pewno wyszłoby trochę taniej, ale nie jest to suma tak duża, żeby z tego powodu płakać 😛
 • Noc Ingot (15) – Wymaga wiedzy Heating: Beginner, jeśli nie masz tego certyfikatu, to tak jak wyżej, kupujesz z Marketplace’a. Wychodzi 16k, czyli w sumie 240k silvera.
 • Soft Hide (15) – Kupisz na markecie za max 4k/sztuka, jeśli chcesz robić samemu to na jeden Soft Hide musisz mieć 10x Deer/Sheep/Fox/Gazelle/Black Leopard Hide i potraktować to Heatingiem (Processing).
 • Indigo Lapis Lazuli (4) – Wymaga Shaking: Skilled, znów – jeśli nie masz certyfikatu to kupujesz z marketu. Cena za sztukę to ok 500k, czyli 2 mln za całość, jednak nie ma ich zbyt często na Marketplace, a preorder to ok 25 mln za sztukę.
  Jeśli masz wymagany certyfikat, to przepis na ten item wklejam poniżej:
 • Piece of Image (4000) – Tutaj robi się pod górkę, więc o tym rozpiszę się poniżej 🙂

Otóż Piece of Image robimy z następujących składników:

 • Merindora’s Element (1) – Po ten składnik udajemy się codziennie do Grány, aby zrobić dwa daily questy u NPC Merindora. Jeden z nich polega na noszeniu złotego jajka do innego NPC, a w drugim, Merindora prosi nas, abyśmy dali jej jakąś potrawę (Serendia/Balenos/Calpheon/Mediah/Valencia Meal), więc warto mieć tam postawionego alta z tymi potrawami i zbierać sobie powoli te elementy.
 • Trace of Memory (100) – Możemy próbować dropić ten item na Manshaumach albo Polly’s Forest, ale zajmie to wieczność, zamiast tego można uruchomić produkcję na Nodzie Pilgrim’s Sanctum: Humility, aby zbierało się to samoistnie. Najlepiej połączyć tego Node’a z Sand Grain Bazaar, czyli lecimy kolejno przez: Bazaar Farmland, Valencia Western Highlands, Crescent Mountains, Aakman i kończymy już w Pilgrim’s Sanctum: Humility. Podłączenie i produkcja wyjdzie nas jednak 15 CP. Nie przejmuj się, jeśli nie widzisz produkcji Mine (która nas interesuje), pojawi się ona gdy porozmawiasz z Managerem Node’a zaraz po tym, jak go kupisz, koszt to 80 Energy.
 • Trace of Forest (100) – Dokładnie to samo co wyżej – z wyjątkiem Node’a, bo tym razem podłączamy Rhua Tree Stub do Keplan, przez: Tarte Rock Fort, Trina Fort, Saunil Battlefield no i jesteśmy w Rhua Tree Stub. Wychodzi tylko 7 CP. To samo co wcześniej: Nie przejmuj się, jeśli nie widzisz produkcji Mine (która nas interesuje), pojawi się ona gdy porozmawiasz z Managerem Node’a zaraz po tym, jak go kupisz, koszt to 35 Energy.
 • Trace of Death (100) – Tutaj niestety musimy farmić. Do wyboru na: Hexe Sanctuary lub Soldier’s Grave.
 • Weed (100) – Czas się przeprosić z gatheringiem albo snajpić na Marketplace :p

Pewnie teraz przeraził Cię fakt, że są tylko dwa questy na Merindora’s Element, a Piece of Image potrzebujesz aż 4000, podzieliłeś tę liczbę przez liczbę questów i wyszło nierealne 2000 dni potrzebne na budowę. Nic bardziej mylnego! Potrzebujesz ok. 20 dni, jeśli masz wysoko rozwinięty processing, gdyż z jednego mieszania składników wypadnie Ci na poziomie Artisana ok 75 – 150 Piece of Image, więc sam widzisz, nie taki diabeł straszny jak go malują 🙂

Sam Wagon tworzymy w domku Grána 4, który kosztuje 15 CP

Części do wagonu nie opisuję, ponieważ nie ma to sensu, wszystkie opierają się na podstawowym składniku: 1000 Piece of Image. Reszta to formalność.

Życzę powodzenia w craftowaniu waszych wagonów!

Karo.

 

Kategorie: Poradniki